Top
Baner
Prezentacja
Treść
Karty
Szanowni Studenci,
Uprzejmie informuję, że działając na podstawie art. 19 ust. 1 Ustawy z dnia 7 lipca 2017 r. o Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (DZ. U. z 2017 r. poz. 1530, z późn. zm.) Dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej ogłosił nabór wniosków o udział w Programie Stypendialnym dla Polonii:
- studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie,
- studia drugiego stopnia.
Program stypendialny dla Polonii wpisuje się w założenia „Rządowego programu współpracy z Polonią i Polakami za granicą” i ma na celu umożliwienie młodzieży polskiego pochodzenia odbycie studiów wyższych w Polsce oraz poprawę znajomości języka polskiego i poziomu kwalifikacji w środowisku polonijnym. Program oferuje możliwość odbycia studiów pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich oraz studiów drugiego stopnia w języku polskim w uczelniach podległych MNiSW ze zwolnieniem z opłat za kształcenie oraz z comiesięcznym stypendium NAWA na pokrycie kosztów utrzymania w regulaminowym okresie kształcenia w Polsce. Kandydaci do Programu mogą się starać o przyjęcie na wszystkie kierunki studiów prowadzone na uczelniach publicznych nadzorowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poza kierunkami filologicznymi, tj. filologiami obcymi oraz lingwistyką stosowaną, z wyjątkiem filologii polskiej i klasycznej. Ponadto, Program umożliwia uczestnictwo ze stypendium NAWA w rocznym kursie przygotowawczym poprzedzającym studia w Polsce osobom, które nie kończyły szkoły średniej lub studiów pierwszego stopnia z wykładowym językiem polskim.
Uwagi:
Ogłoszony nabór na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie obejmuje również rekrutację na kierunki artystyczne w uczelniach publicznych podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz na kierunki medyczne w uczelniach publicznych podległych Ministrowi Zdrowia. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Zdrowia ustalają odrębne warunki i zasady realizacji Programu w odniesieniu do nadzorowanych przez siebie uczelni, w tym szczegółowe zasady przyjęć na te studia oraz wysokość stawek stypendialnych.
W odniesieniu do naboru do Programu na studia drugiego stopnia zwracam uwagę, że dotyczy on również kandydatów ubiegających się o przyjęcie na kierunki studiów rozpoczynające się w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020. Osoby kończące studia pierwszego stopnia w semestrze zimowym 2019/2020, i pragnące kontynuować kształcenie na studiach drugiego stopnia od kolejnego semestru, tj. letniego 2019/2020, muszą aplikować w obecnym naborze. Ponowna możliwość ubiegania się o stypendium pojawi się dopiero za rok.
Ogłoszenie o naborze wniosków znajduje się na stronie internetowej NAWA www.nawa.gov.pl.
Nabór wniosków w Programie stypendialnym dla Polonii jest prowadzony w terminie od 11 lutego do 31 marca 2019 r. do godz. 15:00 czasu środkowoeuropejskiego wyłącznie w formie elektronicznej w systemie teleinformatycznym NAWA, dostępnym pod adresem https://programs.nawa.gov.pl/login. Złożenie wniosku po tym terminie nie jest możliwe.
Koło Naukowe Finanse i Podatki, działające przy Katedrze Finansów i Katedrze Finansów
Samorządowych zaprasza na wykład otwarty dr hab. Ryszarda Szewczyka, prof. StSW na temat ekonomii personalistycznej, który odbędzie się 05.03.2019 r. o godz. 17:30 w paw. C sala D.
Już po raz piąty zostaną przyznane nagrody im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych. Jest to jedyna tego rodzaju nagroda w Polsce. Jej laureat otrzymuje 50 000 zł na dalszy rozwój naukowy.
Prace do konkursu mogą zgłaszać uczelnie, wydziały, instytuty PAN, wydawnictwa naukowe i inne instytucje naukowe. Każda z jednostek może przesłać jedną pracę, która została opublikowana w 2018 roku. Nominacje zostaną ogłoszone we wrześniu 2019 roku, zaś wręczenie dyplomów autorom nominowanych dzieł oraz ogłoszenie Laureata Nagrody nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 24 listopada br. w Filharmonii Łódzkiej.
Prace można zgłaszać do 5 kwietnia 2019 roku.
Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej: www.nagrodakotarbinskiego.uni.lodz.pl
X Kongres Ekonomistów Polskich, który odbędzie się w Warszawie, Hotel Sheraton, w dniach 28-29 listopada 2019 r. pod hasłem: EKONOMIŚCI DLA ROZWOJU, ukierunkowany jest na dyskurs nad istotą i przyczynami przemian oraz nowych zjawisk w gospodarce światowej, regionalnej i krajowej, z uwzględnieniem wyzwań globalnych i aspektów prognostycznych. Tym samym Kongres ukierunkowany jest na dyskurs nad nowymi nurtami w ekonomii i innych dyscyplinach w zakresie nauk ekonomicznych.
Celem tego Kongresu, podobnie jak poprzednich, jest prezentacja najnowszych wyników badań naukowych, wymiana na tym tle poglądów oraz doświadczeń ekonomistów reprezentujących środowiska naukowców i praktyków, polityków oraz przedstawicieli innych dyscyplin nauki. Dyskurs taki powinien zaowocować syntetycznym obrazem obecnej i prognozowanej sytuacji w teorii ekonomii oraz w praktyce gospodarczej, z uwzględnieniem fundamentalnych wyzwań globalnych i lokalnych.
W ramach X Kongresu przewidywane są następujące bloki tematyczne:
I. Jednorodność czy pluralizm? Stan i perspektywy rozwoju nauk ekonomicznych z uwzględnieniem miejsca ekonomii polskiej na tle ekonomii światowej (również wątki metaekonomiczne, w tym metodologiczna refleksja nad ekonomią)
II. Sfera realna gospodarki – szanse, zagrożenia i wyzwania związane z obiektywnymi trendami technologicznymi, społecznymi, politycznymi, demograficznymi, konsumpcyjnymi
III. Sfera regulacji gospodarki – rola instytucji, rola państwa, polityka gospodarcza ze szczególnym uwzględnieniem stabilizacji makroekonomicznej, rola organizacji ponadnarodowych, samorząd gospodarczy, pracowniczy i zawodowy, efektywność mikroekonomiczna
IV. Kultura i edukacja ekonomiczna
Dyskusję w paralelnych blokach tematycznych poprzedzi sesja plenarna, otwierająca
Kongres, która dotyczyć będzie fundamentalnych problemów w teorii ekonomii i praktyce gospodarczej.
Kongres zamykać będzie końcowa sesja plenarna, w ramach której obok
zamawianych referatów, zostaną w syntetycznej formie zaprezentowane wyniki paralelnych debat panelowych.
Wszelkie dodatkowe, aktualizujące informacje dotyczące Kongresu będą
sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej PTE www.pte.pl
Forma upowszechniania materiałów kongresowych
Szeroka formuła Kongresu zobowiązuje organizatorów do otwartego sposobu
przyjmowania nadsyłanych referatów, według przyjętych reguł. Referaty podlegać będą recenzji, przy czym przyjmowane będą wyłącznie teksty oryginalne, wcześniej nigdzie niepublikowane i niewygłaszane.
Termin złożenia referatu – do 30 września 2019 r.
Streszczenia nadsyłanych referatów wraz z notkami biograficznymi autorów, a
następnie pełne teksty referatów będą udostępnione uczestnikom Kongresu w wersji
elektronicznej na stronie internetowej X Kongresu. Podczas obrad Kongresu referaty będą syntetycznie przedstawiane przez moderatorów poszczególnych bloków tematycznych w ramach dyskusji panelowych.
Dorobek Kongresu zostanie opublikowany w formie recenzowanych publikacji
książkowych, w których znajdą się teksty referatów zakwalifikowanych przez recenzentów oraz główne wątki dyskusji kongresowej.
Terminy i opłaty
Termin zgłaszania udziału w Kongresie, w tym również zgłaszania streszczeń
referatów upływa: w pierwszym terminie do 30 czerwca 2019 r. , a po tym terminie – do 10 listopada 2019 r. (termin zgłoszenia jest związany z wysokością opłaty uczestnictwa w Kongresie).
Warunkiem uczestniczenia w Kongresie jest wniesienie opłaty w kwocie 1200,00
PLN w terminie do 30 czerwca 2019 r. na konto Zarządu Krajowego PTE. Po tym
terminie opłata wynosi 1500,00 PLN.
Opłata pokrywa koszty przerw kawowych, lunchu i uroczystej kolacji pierwszego
dnia, przerw kawowych i lunchu drugiego dnia Kongresu, materiałów kongresowych oraz publikacji pokongresowej.
Karta rejestracyjna zgłoszenia na Kongres zostanie zamieszczona na stronie
internetowej www.kongresekonomistow.pl na początku marca br.
Sekretariat X Kongresu Ekonomistów Polskich
ul. Nowy Świat 49
00-042 Warszawa
tel: (022) 551 54 01, (022) 551 54 05 fax (022) 551 54 44
e-mail: kongres@pte.pl
www.pte.pl
www.kongresekonomistow.pl
Chór Dominanta po raz kolejny udowadnia, że jest prawdziwą chlubą naszej uczelni. Podczas ostatniego Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Myślenicach otrzymał I miejsce w kategorii chórów mieszanych.
Warto dodać, że drugiego miejsca nie przyznano.
Konkurs odbywał się w niedzielę 27.01.2019, a już w poniedziałek chór zaśpiewał podczas wydarzenia organizowanego przez miasto Kraków: "Śpiewaj z nami. Kolędowanie z krakowskimi chórami".
Koncert odbił się szerokim echem w naszym mieście i wypełnił szczelnie salę Centrum Kongresowe ICE.
Wystąpiło 16 krakowskich chórów wraz z Sinfoniettą Cracovią pod dyrekcją Jurka Dybała. Całość poprowadziła znana naszej społeczności pani Lidia Jazgar.
Autor zdjęć: Andrzej Kalinowski
Małopolskie mistrzostwa w snowboardzie i narciarstwie alpejskim rozstrzygnięte!
W naszej ekipie w obydwu dyscyplinach to panowie wywalczyli medale w województwie.W snowboardzie zdobyliśmy brąz, najlepiej punktującym był Maksymilian Kusiak, który indywidualnie w gigancie był trzeci a w slalomie drugi. Narciarze drużynowo zdobyli srebro najlepsze czasy dla naszej drużyny uzyskał Jan Guziak.
Gratulujemy!
Mamy zaszczyt poinformować, że Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie wraz z Klastrem LifeScience przystąpił do projektu BLOOM (Boosting European Citizens’ Knowledge and Awareness of Bio-Economy Research and Innovation), finansowanego w ramach programu H2020-EU.3.2.4.3. - Supporting market development for bio-based products and processes. Całkowita wartość projektu to 2 400 000 €.
Głównym celem projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat biogospodarki oraz zwiększenie zaangażowania różnych grup w planowanie i wdrażanie badań naukowych oraz rozwiązań praktycznych w tym obszarze.
Ze strony Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie projekt będzie realizowała Pani Dr inż. Magdalena Wojnarowska z Katedry Technologii i Ekologii Wyrobów oraz Pan dr Mariusz Sołtysik z Katedry Procesu Zarządzania.
Polską edycję BLOOM koordynuje Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (dr Małgorzata Pink) oraz Centrum Nauki Kopernik (Błażej Dawidson).
W dniach 22-23. 10. br. Katedra Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wraz z Zakładem Przedsiębiorczości w Turystyce Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizowały VI Ogólnopolską Konferencję Katedr i Zakładów Turystyki i Rekreacji Państwowych Szkół Wyższych. Jest to cykliczne spotkanie gromadzące polskich akademików zajmujących się problematyką turystyki i rekreacji. W tym roku jako miejsce obrad wybrano Kraków.
Współpraca środowiska akademickiego z władzami miasta w Krakowie od lat przebiega bardzo konstruktywnie i owocnie, w tym przypadku również konferencję wspierali: Prezydent Miasta, reprezentowany na spotkaniu przez Dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa Panią Katarzynę Gądek, Kraków Convention Bureau i Małopolska Organizacja Turystyczna, reprezentowana na spotkaniu przez Panią Katarzynę Halz oraz ICE Kraków Congress Centre, po którym oprowadzał gości Rzecznik Prasowy Biura Kongresów Pan Michał Zalewski.
W pierwszym dniu obrady odbywały się w Collegium Maius, a w drugim na kampusie UEK. Uroczystego otwarcia konferencji dokonała w imieniu władz UJ Pani prof. dr hab. Maria Próchnicka, a w imieniu Wydziału Zarządzania UEK Pani Prodziekan prof. dr hab. Renata Seweryn. Spotkanie na naszym Uniwersytecie w drugim dniu otwarła Pani Prorektor ds. Komunikacji prof. dr hab. Janina Filek.
Pracownicy Katedry aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wygłaszając referaty i prowadząc sesje.
W organizację aktywnie włączyli się Studenci kierunku Turystyka i rekreacja, specjalności Organizacja Kongresów i Wielkich Wydarzeń, traktując to jak świetną praktykę.
Uczestnicy ocenili konferencję jako udaną, bardzo podobał się im Campus UEK, ICE Kraków uznali za ikonę miasta, a Kraków jak zwykle wszystkich oczarował. Kolejne spotkanie, planowane za 2 lata, będzie organizował Uniwersytet Warszawski.
Listopad 2018
30 listopada 2018 roku
Ranking najpopularniejszych kierunków studiów w roku akademickim 2018/2019!
___________________________________________________________________________
28 listopada 2018 roku
Polskie Radio Kraków
dr Michał Kudłacz z UE w Krakowie o wyzwaniach gospodarki przyszłości.
___________________________________________________________________________
26 listopada 2018 roku
TVP Kraków
dr Krzysztof Machaczka Protest przeciwko wysokim cenom paliw
___________________________________________________________________________
23 listopada 2018 roku
Gazeta Wyborcza
Afera KNF to nie wypadek przy pracy
Rozmowa z prof. Andrzejem Wojtyną wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
___________________________________________________________________________
22 listopada 2018 roku
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce już za nami
___________________________________________________________________________
21 listopada 2018 roku
Polskie Radio Kraków
Rozmowa o ekologii i gospodarce z prof. Łukaszem Mamicą z UE w Krakowie.
___________________________________________________________________________
20 listopada 2018 roku
Dziennik Gazeta Prawna
Miasto-Idea: mechanizmy rozwoju
___________________________________________________________________________
20 listopada 2018 roku
Nagrodzona najlepsza praca doktorska jest o bankach spółdzielczych
___________________________________________________________________________
19 listopada 2018 roku
UKNF: Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę doktorską
___________________________________________________________________________
7 listopada 2018 roku
Polskie Radio Kraków
Prof. Piotr Augustyniak z UE w Krakowie o obchodach święta niepodległości.
___________________________________________________________________________
7 listopada 2018 roku
Prof. Jacek Purchla: Kraków w niepodległej Polsce zrobił karierę
Październik 2018
30 października 2018 roku
Ponad 326 mln zł dla 30 uczelni na projekty naukowe ważne dla regionu
___________________________________________________________________________
30 października 2018 roku
Dziennik Polski
Ministerialne wsparcie dla uczelni w regionie
___________________________________________________________________________
30 października 2018 roku
Polskie Radio 24
Dofinansowanie otrzymają uczelnie regionalne od MNiSW.
Rozmowa z Jarosławem Gowinem
___________________________________________________________________________
30 października 2018 roku
Gazeta Ubezpieczeniowa
Wyniki konkursu na najlepszą pracę dyplomową
___________________________________________________________________________
29 października 2018 roku
Kraków. Ministerialne wsparcie dla dwóch regionalnych uczelni
___________________________________________________________________________
29 października 2018 roku
Ponad 326 mln zł dla 30 uczelni na projekty naukowe ważne dla regionu
___________________________________________________________________________
29 października 2018 roku
MNiSW: pieniądze dla regionów. Które uczelnie dostały dofinansowanie? (komunikat)
___________________________________________________________________________
29 października 2018 roku
Popłyną pieniądze z resortu nauki do uczelni regionalnych
___________________________________________________________________________
29 października 2018 roku
Ponad 326 mln zł dla 30 uczelni na projekty naukowe ważne dla regionu
___________________________________________________________________________
29 października 2018 roku
Uniwersytet Ekonomiczny najwyżej oceniony; otrzyma 12 mln zł
Lipiec 2018
__________________________________________________________________________________
11 lipca 2018 roku
www.e-mielec24.pl
Konferencja naukowa - Perspektywy Rozwoju Polski w Warunkach Integracji Europejskiej
__________________________________________________________________________________
10 lipca 2018 roku
www.radiokrakow.pl
Spór o Brexit może zagrozić przyszłości Polaków na Wyspach?
Rozmowa z doktorem Marcinem Kędzierskim
__________________________________________________________________________________
5 lipca 2018 roku
www.pibr.org.pl
Polska Izba Biegłych Rewidentów partnerem XIV kongresu MBA w Krakowie
__________________________________________________________________________________
1 lipca 2018 roku
Personel i Zarządzanie
dr Anna Dolot: Feedback - słowo klucz dla pokolenia Z
__________________________________________________________________________________
Paralax
Wydziały
Mapa
Linki
SZYBKIE LINKI
Związek Nauczycielstwa Polskiego
Stowarzyszenie Absolwentów UEK
Konkursy, nagrody, stypendia, praktyki