Uniwersytet Dzieci

A A A drukuj

ZAPISY

 

 Zapisy na zajęcia dodatkowe - semestr II 2016/17

"Drugie życie opakowań."
dr inż. Agnieszka Cholewa-Wójcik
Katedra Opakowalnictwa Towarów UEK

Celem warsztatów jest upowszechnienie wiedzy o konieczności dbania o nasze środowisko naturalne. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jaka jest ekologiczna funkcja opakowań i jak projektować opakowania z materiałów po użytkowych; zdobędą umiejętność twórczego myślenia i tworzenia kreatywnych projektów.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

"Skuteczna komunikacja: Oto ja."
mgr Lucyna Wilinkiewicz-Górniak
Centrum Językowe UEK

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z pojęciem komunikacji, a następnie zastosują tę wiedzę w autoprezentacji.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY  

 

"Do czego służą uczucia?"
mgr Anna Myrda

Podczas warsztatu uczestnicy zostaną zapoznani z koncepcją emocji podstawowych i głównymi właściwościami emocji. Następnie wspólnie z prowadzącą będą szukać odpowiedzi na pytania o to, dlaczego mamy uczucia i do czego uczucia są nam potrzebne.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

 

"Ile waży strażak?"
mł. kpt. Małgorzata Maluty
Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

W czasie warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z zadaniami Państwowej Straży Pożarnej, a przed wszystkim zobaczyć, dotknąć i przymierzyć strój i sprzęt, który strażacy noszą na sobie. Podczas zajęć pokażemy, że Straż Pożarna to nie tylko walka z ogniem, ale i ratownictwo medyczne, ratownictwo techniczne i wysokościowe. Pokażemy jak działa czujka dymu i jak wykrywamy niebezpieczne substancje znajdujące się w powietrzu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

 

"Smogosmok, czyli o co chodzi z tym smogiem?"
Joanna Żyłowska
Joanna Tworzy

Czy zastanawiacie się czasem o co chodzi z tym smogiem? Czy jest tak groźny, jak głoszą plotki? I jak wytłumaczyć dziecku czym jest, dlaczego dziś bawimy się w domu, a okna szczelnie zamykamy? By zaspokoić dociekliwą naturę maluchów przeprowadzimy prawdziwy eksperyment: jeśli uda nam się wytworzyć smog w słoiku - nikt już nie zapomni z czego powstaje! Dla równowagi zmysłów zanurzymy się również w krainę naturalnych zapachów, faktur i kolorów... słoiczki wspomnień mogą uratować nas w coraz bardziej zanieczyszczonym mieście! To jeszcze nie wszystko.... stworzymy też wieeelkie dzieło sztuki - bo razem możemy zdziałać wiele.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

 

"Regionalne podróże kulinarne."
Wojciech Kubica

Po odbytych w zeszłym roku dalekich kulinarnych podróżach, czas na ich kontynuację w postaci "Regionalnych podróży kulinarnych". Tym razem zgłębimy tajniki kuchni polskiej. W czasie warsztatów zastanowimy się nad tym jakie są tradycyjne polskie potrawy, z jakich składników się je przyrządza oraz które z nich są charakterystyczne dla poszczególnych rejonów naszego kraju. Zapoznanie się z lokalnymi zwyczajami kulinarnymi będzie okazją do rozmowy o tym, czym jest tradycja.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

 

Tenis ziemny
mgr Artur Pagacz, mgr Jerzy Drej, mgr Mariusz Sumara
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UEK

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY