Uniwersytet Dzieci

A A A drukuj

ZAPISY

Zapisy na zajęcia dodatkowe - semestr I 2017/18:

"Ślady kryminalistyczne - zabawy młodych detektywów."
dr hab. Jolanta Wąs-Gubała
Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie

Zapraszamy studentów uniwersytetu dziecięcego na zabawę z kryminalistyką. Będziemy poszukiwać, ujawniać i badać różne ślady, które sprawca mógł pozostawić na miejscu przestępstwa. Rozwiążemy ciekawe zagadki detektywistyczne, a równocześnie bardziej dokładnie, bo poprzez szkło powiększające lub przy pomocy specjalnej lampy, poznamy otaczający nasz świat.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

"Anonse, afisze, inseraty... czyli krótka historia dawnej reklamy."
mgr Katarzyna Bury
Muzeum Historyczne m. Krakowa

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się jak wyglądała dawna reklama i w jakich miejscach była umieszczana. Poznają słowa, które wychodzą z użycia, takie jak inserata, anons, afisz, obejrzą reklamy z dawnych gazet i porównają je ze współczesnymi. Wspólnie zastanowimy się czym jest współczesna reklama, jak wygląda i do czego służy.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

"Jak zaprojektować reklamę zewnętrzną?"
dr Roksana Gołębiowska

Co oznacza pojęcie reklama? Jakie są rodzaje reklam w przestrzeni publicznej? W jaki sposób dobierane są kolory i kształty podczas tworzenia reklamy? Co to jest hasło reklamowe? Jak działa reklama i czy można jej ufać? Uczestnicy warsztatów samodzielnie wymyślą hasło reklamowe i stworzą projekt billboardu wybranego przez siebie produktu w oparciu o zdobytą wcześniej wiedzę i wskazówki.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

"Warsztaty języka angielskiego. Mapy miejsc w których mieszkamy."
Gardner School of English

Warsztaty językowe mają na celu zapoznanie studentów ze słownictwem dotyczącym miejsc. Podczas zajęć dzieci rozmawiać będą o miejscach i budynkach, które można spotkać w miastach i miasteczkach. Posługując się prostym kluczem uczestnicy warsztatów stworzą własne mapy - mapy miejsc, w których mieszkamy lub w których mieszkać byśmy chcieli.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

"Czym jest komunikacja pozytywna?"
mgr Lucyna Wilinkiewicz-Górniak
Centrum Językowe UEK

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z pojęciem i zasadami komunikacji pozytywnej, a następnie, w myśl zasady: „Zacznij od siebie" zastosują tę wiedzę w komunikacji interpersonalnej - ze swoimi kolegami/koleżankami z grupy.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

"Czy kreatywność może się przydać?"
Dominika Gębala

Czy kreatywność jest potrzebna w naszym życiu? Czy może się przydać? Oczywiście! Na warsztatach stworzymy od zera swojego bohatera - wykreujemy jego wygląd, historię oraz osobowość. Kto wie, do czego to doprowadzi? Może to początek fantastycznej przygody??

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Tenis ziemny
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UEK

Zapraszamy dzieci do uczestnictwa w zajęciach sportowych z tenisa ziemnego.
Proponujemy grupy treningowe w kilku terminach.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY