Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Rozpoczęła się druga edycja konkursu „Młody ekonomista"
data publikacji: 15/06/2010, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Już po raz drugi Towarzystwo Ekonomistów Polskich (TEP) oraz Fundacja FOR organizują Konkurs „Młody Ekonomista", który adresowany jest do studentów wszystkich kierunków studiów. Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać pracę na temat: „Państwo i rynek - co wynika z obecnego kryzysu?". Na autora najlepszej pracy czeka 5000 złotych oraz możliwość spotkania z cenionymi ekonomistami.

 

Celem konkursu jest wspieranie rozwoju ambitnych i utalentowanych młodych ekonomistów, którzy na bieżąco śledzą sytuację gospodarczą w kraju i na świecie, zauważają zachodzące w niej tendencje oraz potrafią stawiać trafne wnioski. Ideą konkursu jest również popularyzowanie wiedzy ekonomicznej oraz podnoszenie świadomości gospodarczej wśród przedstawicieli młodego pokolenia, którzy już niedługo będą mieli realny wpływ na rozwój naszego kraju.

 

- W Polsce jest wielu młodych zdolnych ludzi interesujących się tym, co dzieje się we współczesnej gospodarce, zmagającej się z kryzysem. Chcemy, aby ten Konkurs zachęcił ich do bardziej wnikliwej analizy tych zjawisk, a w szczególności do przyjrzenia się relacji „państwo - rynek" w kontekście „kryzysowych" doświadczeń. - mówi Jakub Rak,
Sekretarz Generalny Rady TEP. 

 

Studenci biorący udział w Konkursie mają za zadanie napisanie pracy na temat: „Państwo i rynek - co wynika z obecnego kryzysu?" o objętości do 10 stron maszynopisu. Nadesłane prace oceniane będą przez Kapitułę Konkursu, której przewodniczyć będzie prof. Leszek Balcerowicz. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 5000 zł, zaś laureaci II i III miejsca - odpowiednio 3000 zł i 2000 zł.

 

Termin nadsyłania prac mija 15 czerwca 2010 r., a rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi we wrześniu 2010 r.

 

Więcej informacji na http://www.tep.org.pl/ oraz http://www.for.org.pl/ 

 

Osoby do kontaktu:

  • Aleksandra Olędzka (TEP), tel. 22 898 22 17, e-mail: aleksandra.oledzka@tep.org.pl
  • Aleksandra Woźniak (TEP), tel. 22 898 22 17, e-mail: aleksandra.wozniak@tep.org.pl
  • Emilia Legieta (FOR), tel. 22427 40 11, 691232993, e-mail: emilia.legieta@for.org.pl

 

Linki